Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi 3-4 kişilik bir ekip tarafından steril şartlara sahip özel hastanede ameliyathane şartlarında yapılmaktadır. Operasyonda önemli olan hastanede steril ameliyat şartlarını sağlayan asepsi antisepsiye dikkat edilmiş hepa filtre vs. gibi özel arındırma sistemlerinden içeren ameliyathanelerde Saç ekimi yapılmasıdır.

Saç ekimi genel anlamda 6 aşamalı bir dizi uygulamadan oluşmaktadır. Bu uygulamalar dizisi saç ekiminin en sağlıklı kaliteli şekilde yaplılarak hastalarımızın memnuniyetini arttırmaktak titizlikle uygulanmaktadır

Saç Ekiminde 1. Aşama:

Fotoğraflarınız alınarak Saçlarınız size özel tıraş makineleri ile 1 numaraya kısaltılarak lokal anestezi için hazırlanır. Akabinde saç ekimine özel lokal anestezi ile ağrısız acısız olarak fue plus saç ekimine hazırlanmış olursunuz.

Saç Ekiminde 2. Aşama:

Genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış olan 2 kulağın üst sınırından çektiğimiz yatay bir çizginin altında kalan dökülmemeye şifrelenmiş bölgeden özel olarak geliştirilmiş her kliniğe ait ayrı teknik ve teknolojilerde olan mikro cerrahi punchlar kullanılarak birli ikili üçlü dörtlü saç kümeciklerinin( bu kümeciklere greft denir) alınarak özel solüsyonlar içerisinde beslenip bekletilmesidir. Burada kullanılan mikro cerrahi punch tamamen kişiye özeldir. Saç Ekiminde 0,6 cm den 1cm çapına kadar saç köklerine ve kişiye özel punchlar kullanılabilir. Bu bağlamda gittiğiniz Saç ekimi merkezinde Fue Saç Ekiminde önemli olan ne kadar ince mikro cerrahi punch kullanıldığı değil kullanılan mikro cerrahi motora bağlı ne kadar düzgün ne kadar kırılmamış parçalanmamış ve de ne kadar sık ve yoğun saç kökü yani greft alındığıdır.Fue Saç Ekiminde bir seansta 5000 saç kökü yani 5000 grefte kadar saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekiminde 3. Aşama:

İlk aşamada alınan fotoğraflarınızdan operasyon planı ve algoritması çizilmesine bağlı bu aşama da saçınızın ön bölgesine Saç Ekiminde kaliteli doğal ve yoğun saç ekimini gösteren en önemli hususlardan biri olan saç çizgisi çizilmesi ve belirlenmesidir.

Saç Ekiminde 4. Aşama:

Bu aşama saçlarınıza ekim sonrası istediğiniz yönü verebileceğiniz istediğiniz yöne tarayabileceğiniz ister sağa ister sola ister öne ister arkaya tarayabileceğiniz saçlara sahip olmanızı sağlayacak aşamadır.

Saç Ekiminde 5. Aşama:

Açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Herhangi bir saç kanalı atlama ve yanlışa mahal vermemek için titiz ince sık ve yoğun çalışılan son aşamadır.

Saç Ekiminde 6. Aşama:

Saçlarınız özel losyonlarla temizlendikten sonra saç ekimi sonrası yapmanız gereken bilgiler anlatılır ve özel formlarınız takdim edilir. Saçlarınız ekilmiş halde artık evinize gidebilirsiniz.